Tadilat Uzmanım Hızlı müdehale   /   Boyacı   /   Temizlikçi   /   Nakliyat   /   Blog
Kategoriler
Boya Badana
Dekorasyon
Elektrik
İç Mimar
Mantolama Isı Yalıtım
Nakliyat
Temizlik İşleri
Web Tasarım
Boya Badana / 18.03.2021

Kastamonu Dış Cephe Boya Ustası
Kastamonu Dış Cephe Boya Ustası

Herkes evinin içinin güzel olduğu gibi dışının da güzel olmasını ister değil mi. Kastamonu Dış Cephe Boya Ustası ekibi olarak yapılacak işin konusu ile ilgili eksper ustalarımız mesken ortamında ve dışarısında prosedür görmesi gereken bütün yüzeyler amacıyla lüzumlu olabilecek bütün hazırlıkları ilgiyle yerine getirirler. Her projenin değişik yapısal ölçülere sahip olduğunun bilincinde hareket eden Tadilat Uzmanım Kastamonu Dış Cephe Boya Ustası ekibi iş başlangıcından iş teslimatına kadar bütün apartman, villa ve farklı mecralarda titizlikte iş takibi yaparak müşteri memnuniyeti önceliğini bilir.

Öncelikle boya nedir ?

Yüzeyi koruyan ve dekoratif görüntü kazandıran ya da örtücü bir katman meydana getiren pigmentleri içeren, ince katlar durumunda yüzeye sürülen sıvı ya da toz ürüne “boya” denir. Boyaların içerdikleri kimyasal maddeler 4 ana gruba ayrılabilir: Bağlayıcılar, çözücüler, pigment ve dolgu maddeleri, katkı maddeleri.
Kastamonu Dış Cephe boyasının amacı altında olan ısı ve yalıtım uygulamasından gelen sıvayı korumak ve güzel bir görüntü oluşturmak amacıyla uygulanır.

Dış Cephe Boyası Nasıl Uygulanır ?

Kastamonu Dış Cephe Boya Ustası ekibimiz cepheye uygulayacağı boyaya geçmeden önce her şeyde oluğu gibi bir hazırlık içerisine girerler.

Boya Öncesi Hazırlık

Dış cephesini boyama yapacağınız bina eski ise öncelikle mevcut boya ve sıva çatlaklarının tamir edilmesi şarttır. Sıva ve boya çatlaklarını açmamız gerekir. Zayıf olan sıva ve boyaları yerinden söktükten sonra boşalan bu alanlar dış cephe macunu ile sıvanır. Çatlakları macun ile doldurduktan sonra zımpara yardımı ile üzerileri düzeltilir. Bunun dışında dış cephe yüzeyindeki tozlu ve yağlı yüzeyleri basınçlı su ile de temizlemek gerekir. Tozlu ve yağlı yüzeylerde boya yüzeyi tutmaz ve bu yüzden yapacağımız boyadan verim alamama ihtimalimiz yükselir. Daha sonra gerekli sıva tamiratlarını yapınca sıra astar boya yapımına gelir. Astar boya kullanımı da önemlidir. Çünkü kullanacağınız son kat boyadan verim almak ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde sağlam hizmet verebilmesi her koşulda da aynı kalite ve özen ister.

Astar Boya Yapılması

Astar boya içinde piyasada pek çok alternatif bulunur. Astar boya seçiminde son kat boya markanıza uygun astar seçmemiz gerekir. Seçtiğimiz astar boya, teknik kullanımına uygun olarak su ile inceltilir. İnceltilen astar boyayı temizliği ve tamiratı yapılan dış cephenize rulo ve fırça vasıtasıyla süreriz. Astar boyayı tüm dış cepheye uyguladıktan sonra sıra beklemeye geldi. Kuruma süresi bitince işlemimiz son kat boyama işlemine geldi.

Dış Cephe Son Kat Boyama

Astar sürülmesinin ertesi günü son kat boyayı yaparız. Seçtiğimiz dış cephe boyası ile dış cephe iki kat boyanmak şeklinde kullanılır. Uygulama sırasında havanın yağışlı olmaması ve nem oranının yüksek olmamasına dikkat etmeliyiz.
 
Aradığın "Ustalar" Burada!
Bize Ulaşın

 ☎ 0537 263 11 33
📧 info@tadilatuzmanim.com
Popüler Hizmetler

Hızlı müdahale

Boya Badana

Temizlik işleri

Nakliyat

Tadilat Uzmanım

İletişim

Hakkımızda

Gizlilik Politikası

Hizmet Sözleşmesi